Zarządzenie przetargu w celu wyboru podmiotów, którym będą wydane koncesje na świadczenie usług telekomunikacyjnych według standardu UMTS, oraz określenie trybu i warunków przeprowadzenia tego przetargu.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ŁĄCZNOŚCI
z dnia 29 września 2000 r.
w sprawie zarządzenia przetargu w celu wyboru podmiotów, którym będą wydane koncesje na świadczenie usług telekomunikacyjnych według standardu UMTS, oraz określenia trybu i warunków przeprowadzenia tego przetargu.

Na podstawie art. 14a ust. 1 ustawy z dnia 23 listopada 1990 r. o łączności (Dz. U. z 1995 r. Nr 117, poz. 564, z 1996 r. Nr 106, poz. 496, z 1997 r. Nr 43, poz. 272, Nr 88, poz. 554, Nr 106, poz. 675, Nr 121, poz. 770 i Nr 137, poz. 926, z 1998 r. Nr 137, poz. 887 i Nr 150, poz. 984, z 1999 r. Nr 47, poz. 461 oraz z 2000 r. Nr 62, poz. 718 i Nr 73, poz. 852) zarządza się, co następuje:
§  1.
Przetarg w celu wyboru podmiotów, którym zostaną wydane koncesje na świadczenie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej usług telekomunikacyjnych w sieci telefonii ruchomej typu komórkowego według standardu UMTS, wraz z zezwoleniem na zakładanie i używanie sieci telekomunikacyjnych oraz przydziałem częstotliwości w pasmach 1900-1980 MHz, 2010-2025 MHz, 2110-2170 MHz, powinien zostać przeprowadzony do dnia 21 grudnia 2000 r.
§  2.
1.
Do przeprowadzenia przetargu powołuje się przy Ministrze Łączności Zespół do Spraw Przetargu, zwany dalej "Zespołem", z siedzibą w Ministerstwie Łączności.
2.
Członkowie Zespołu składają pisemne oświadczenia, że nie pozostają z uczestnikami przetargu w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który może budzić uzasadnione wątpliwości co do ich bezstronności.
3.
Szczegółową organizację oraz tryb pracy Zespołu określa regulamin pracy Zespołu, zatwierdzony przez Ministra Łączności.
§  3.
1.
Zaproszenie do udziału w przetargu następuje przez ogłoszenie Ministra Łączności zamieszczone w prasie codziennej o zasięgu ogólnokrajowym.
2.
Ogłoszenie, o którym mowa w ust. 1, powinno zawierać:
1)
termin i miejsce udostępnienia (zakupu) dokumentacji przetargu,
2)
wysokość i tryb uiszczenia opłaty za udostępnienie dokumentacji przetargu,
3)
termin i sposób składania ofert.
3.
Termin składania ofert, o którym mowa w ust. 2 pkt 3, nie może być krótszy niż 30 dni od dnia udostępnienia dokumentacji przetargu.
§  4.
Dokumentacja przetargu powinna zawierać w szczególności:
1)
informację o istotnych warunkach wykonywania działalności objętej koncesją,
2)
regulamin, o którym mowa w § 2 ust. 3,
3)
szczegółowe wymagania co do treści oferty oraz dokumentów składanych razem z ofertą, pozwalających ocenić status oferenta oraz spełnienie kryteriów przetargu,
4)
adres, pod który mają być składane oferty,
5)
wzór gwarancji bankowej, o której mowa w § 5 pkt 2.
§  5.
Do ofert składanych w formie pisemnej należy załączyć:
1)
wniosek o wydanie koncesji na świadczenie usług telekomunikacyjnych, o których mowa w § 1,
2)
gwarancję bankową zabezpieczającą:
a)
udział oferenta w przetargu do dnia ogłoszenia jego wyników,
b)
wiarygodność i kompletność informacji podanych w ofercie w zakresie niezbędnym do ustalenia istnienia przesłanek odmowy wydania koncesji lub zezwolenia,
c)
wpłatę opłaty koncesyjnej i opłaty skarbowej,
3)
inne dokumenty określone w treści dokumentacji przetargu.
§  6.
1.
Przetarg przeprowadza się w dwóch etapach.
2.
Szczegółowe warunki postępowania przetargowego zostaną podane w dokumentacji przetargu udostępnianej za opłatą.
3.
Ocena końcowa oferty stanowi sumę punktów uzyskanych w II etapie przetargu.
§  7.
1.
Wstępna ocena oferty w I etapie obejmuje:
1)
sprawdzenie dokonania zakupu dokumentacji przetargu,
2)
sprawdzenie złożenia oferty w terminie określonym w ogłoszeniu,
3)
sprawdzenie złożenia oświadczenia o zobowiązaniu się przez podmiot, że z chwilą uzyskania koncesji będzie wykonywał zadania na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa, określone w koncesji oraz odrębnych przepisach,
4)
ocenę zgodności złożonej oferty z wymogami wynikającymi z dokumentacji przetargu,
5)
ocenę spełniania przez oferenta przesłanek określonych w art. 15 i 16 ustawy z dnia 23 listopada 1990 r. o łączności.
2.
Warunkiem dopuszczenia do II etapu przetargu jest spełnienie wymogów określonych w ust. 1.
§  8.
1.
Ocena oferty w II etapie przetargu obejmuje:
1)
kwalifikacje i wiarygodność oferenta w zakresie działalności telekomunikacyjnej,
2)
ekonomiczno-finansową wiarygodność oferenta,
3)
wartość techniczną oferty,
4)
wartość ekonomiczną oferty.
2.
Szczegółowe kryteria oceny ofert wraz z maksymalną liczbą punktów, jaką może uzyskać oferent w zakresie każdego z kryteriów, określa się w dokumentacji przetargu.
§  9.
1.
Zespół sporządza protokół z postępowania przetargowego.
2.
Protokół powinien zawierać w szczególności:
1)
oznaczenie czasu i miejsca przeprowadzenia poszczególnych etapów przetargu,
2)
imiona i nazwiska członków Zespołu, ze wskazaniem czynności, w których brali udział,
3)
wskazanie oferentów przystępujących do przetargu,
4)
wskazanie oferentów dopuszczonych oraz niedopuszczonych do II etapu przetargu, z podaniem przyczyn niedopuszczenia,
5)
liczbę punktów, jaką uzyskał każdy z oferentów, w zakresie spełnienia poszczególnych kryteriów w II etapie przetargu,
6)
kolejność oferentów ustaloną w przetargu oraz liczbę uzyskanych przez nich punktów,
7)
szczegółowe uzasadnienie rozstrzygnięć i ocen dokonywanych w czasie postępowania przetargowego,
8)
podpisy wszystkich członków Zespołu.
§  10.
Traci moc rozporządzenie Ministra Łączności z dnia 16 kwietnia 1998 r. w sprawie trybu i warunków przeprowadzenia przetargów w celu wyboru podmiotów, którym będą wydane koncesje na świadczenie usług telekomunikacyjnych łącznie z zezwoleniem na zakładanie i używanie urządzeń i sieci telekomunikacyjnych (Dz. U. Nr 53, poz. 333, Nr 85, poz. 542 i Nr 114, poz. 736 oraz z 1999 r. Nr 79, poz. 898).
§  11.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2000.82.925

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zarządzenie przetargu w celu wyboru podmiotów, którym będą wydane koncesje na świadczenie usług telekomunikacyjnych według standardu UMTS, oraz określenie trybu i warunków przeprowadzenia tego przetargu.
Data aktu: 29/09/2000
Data ogłoszenia: 04/10/2000
Data wejścia w życie: 04/10/2000