Wzór dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki pasz oraz sposób jego wystawiania i wypełniania.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 20 czerwca 2007 r.
w sprawie wzoru dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki pasz oraz sposobu jego wystawiania i wypełniania2)

Na podstawie art. 48 ust. 1 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach (Dz. U. Nr 144, poz. 1045) zarządza się, co następuje:
§  1.
Określa się wzór dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki pasz oraz sposób jego wystawiania i wypełniania, stanowiące załącznik do rozporządzenia.
§  2.
Traci moc rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 czerwca 2004 r. w sprawie wzoru dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki środków żywienia zwierząt oraz sposobu jego wystawiania i wypełniania (Dz. U. Nr 154, poz. 1631 oraz z 2005 r. Nr 77, poz. 673).
§  3.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
______

1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 131, poz. 915 oraz z 2007 r. Nr 38, poz. 244).

2) Niniejsze rozporządzenie wdraża postanowienia dyrektywy Komisji 98/68/WE z dnia 10 września 1998 r. ustanawiającej dokument wzorcowy określony w artykule 9 ust. 1 dyrektywy Rady 95/53/WE i niektóre reguły kontroli przy wprowadzaniu do Wspólnoty pasz z państw trzecich (Dz. Urz. WE L 261 z 24.09.1998, str. 32; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 24, str. 3).

ZAŁĄCZNIK 

WZÓR DOKUMENTU POTWIERDZAJĄCEGO PRZEPROWADZENIE KONTROLI GRANICZNEJ PRZESYŁKI PASZ

wzór

SPOSÓB WYSTAWIANIA I WYPEŁNIANIA DOKUMENTU POTWIERDZAJĄCEGO PRZEPROWADZENIE KONTROLI GRANICZNEJ PRZESYŁKI PASZ

A. Informacje dotyczące partii paszy

1. Nadawca lub eksporter

Wpisać imię, nazwisko i adres osoby fizycznej albo nazwę i adres jednostki organizacyjnej będącej nadawcą lub eksporterem przesyłki.

2. Numer dokumentu

Wpisać kolejny numer nadany dokumentowi przez granicznego lekarza weterynarii.

3. Odbiorca

Wpisać imię, nazwisko i adres osoby fizycznej albo nazwę i adres jednostki organizacyjnej, do której przesyłka ma być dostarczona.

4. Numer dokumentu celnego

Wpisać numer dokumentu celnego.

5. Dokument towarzyszący

Wpisać nazwę dokumentu towarzyszącego przesyłce.

5.1. Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce. Wpisać w "1. [] tak", jeżeli próbki do badań, o których mowa w § 3 ust. 6 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 maja 2007 r. w sprawie oznakowania pasz, zostały pobrane.

6. Składający deklarację lub przedstawiciel

Wpisać imię, nazwisko i adres osoby fizycznej albo nazwę i adres jednostki organizacyjnej odpowiedzialnej za przesyłkę, która informuje granicznego lekarza weterynarii o przewidywanym czasie przywozu, rodzaju i ilości przesyłki.

Jeżeli składający deklarację jest jednocześnie nadawcą i eksporterem, należy wpisać wyraz "nadawca" albo "eksporter".

7. Pochodzenie

Wpisać nazwę i adres przedsiębiorstwa w państwie trzecim wytwarzającego, magazynującego lub wprowadzającego do obrotu pasze, a w przypadku gdy dane te nie są tożsame z miejscem pochodzenia przesyłki, wpisać także adres miejsca pochodzenia przesyłki.

7.1. Wpisać numer zatwierdzenia lub rejestracji przedsiębiorstwa w państwie trzecim wytwarzającego, magazynującego lub wprowadzającego do obrotu pasze (jeżeli dotyczy).

8. Opis paszy

Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce:

"[] 8.1." - dla dodatków paszowych lub premiksów

"[] 8.2." - dla materiałów paszowych

"[] 8.3." - dla mieszanek paszowych

"[] 8.4." - dla produktów określonych w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach

"[] 8.5." - dla pasz dietetycznych

"[] 8.6." - dla innych pasz wraz z podaniem ich nazwy

9. Kod CN

Wpisać kod CN paszy.

10. Liczba paczek

Wpisać liczbę paczek, a w przypadku pasz nieopakowanych - wyraz "luzem".

11. Masa brutto (kg)

Wpisać masę brutto wyrażoną w kilogramach.

12. Masa netto (kg)

Wpisać masę netto wyrażoną w kilogramach.

B. Przeprowadzone kontrole

13. Kontrole określone w art. 46 ust. 1 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach

13.1. Wpisać znak "+"

13.2. Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce.

14. Kontrole określone w art. 46 ust. 1 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach

14.1. Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce.

14.2. Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce. Wpisać w "1. [] tak", jeżeli badania laboratoryjne zostały przeprowadzone i wyniki są dostępne. W tym przypadku należy dołączyć do dokumentu kopię wyników badań laboratoryjnych i wskazać rodzaj analizy przeprowadzonej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 44 pkt 2 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach.

14.3. Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce. Wpisać w "1. [] tak", jeżeli próbki do badań laboratoryjnych zostały pobrane, a wyniki nie są jeszcze dostępne. W tym przypadku należy wskazać rodzaj analizy przeprowadzonej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 44 pkt 2 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach.

C. Potwierdzenie

15. Oznaczenie przejścia granicznego i pieczęć urzędowa granicznego lekarza weterynarii

Wpisać nazwę przejścia granicznego. Odcisk pieczęci urzędowej granicznego lekarza weterynarii powinien być w innym kolorze niż kolor pozostałych wpisów w dokumencie.

16. Graniczny Lekarz Weterynarii

Wpisać miejscowość, datę oraz imię i nazwisko granicznego lekarza weterynarii podpisującego dokument.

D. Dodatkowe uwagi

17. Uwagi. Właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej miejsca przeznaczenia przesyłki może wpisać ewentualne uwagi.

Objaśnienia:

1. Dokument potwierdzający przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki pasz jest:

1) wystawiany w języku polskim lub w jednym z języków urzędowych państwa członkowskiego Unii Europejskiej będącego miejscem przeznaczenia przesyłki;

2) jednostronicowy.

2. Graniczny lekarz weterynarii, w przypadku gdy pasza jest dopuszczona do obrotu na obszarze celnym Unii Europejskiej, przechowuje co najmniej przez 18 miesięcy:

1) dokument potwierdzający przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki pasz;

2) kopie wyników badań laboratoryjnych przeprowadzonych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 44 pkt 2 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach.

3. Zmiany w dokumencie mogą wprowadzać wyłącznie osoby upoważnione.

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2007.121.836

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzór dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki pasz oraz sposób jego wystawiania i wypełniania.
Data aktu: 20/06/2007
Data ogłoszenia: 06/07/2007
Data wejścia w życie: 21/07/2007