Formularz umożliwiający wprowadzanie danych do systemu teleinformatycznego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym jest prowadzony rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 11 marca 2010 r.
w sprawie formularza umożliwiającego wprowadzanie danych do systemu teleinformatycznego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym jest prowadzony rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych

Na podstawie art. 22 ust. 6 ustawy z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz. U. z 2008 r. Nr 204, poz. 1281 oraz z 2009 r. Nr 116, poz. 976) zarządza się, co następuje:
§  1.
Rozporządzenie określa:
1)
szczegółowe wymagania, jakie powinien spełniać formularz umieszczany na stronie internetowej administrowanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zwaną dalej "Agencją", umożliwiający wprowadzanie danych do systemu teleinformatycznego Agencji, w którym jest prowadzony rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych, zwanego dalej "systemem teleinformatycznym Agencji";
2)
szczegółowe warunki i sposób przekazywania danych na formularzu, o którym mowa w pkt 1, do systemu teleinformatycznego Agencji.
§  2.
Formularz, o którym mowa w § 1 pkt 1, powinien umożliwiać dokonanie:
1)
zgłoszenia siedziby stada, rzeźni, miejsca gromadzenia zwierząt, zakładu przetwórczego lub spalarni;
2)
zgłoszenia, o którym mowa w art. 7 ust. 1 tiret drugie rozporządzenia (WE) nr 1760/2000 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17 lipca 2000 r. ustanawiającego system identyfikacji i rejestracji bydła i dotyczącego etykietowania wołowiny i produktów z wołowiny oraz uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 820/97 (Dz. Urz. WE L 204 z 11.08.2000, str. 1, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 30, str. 248, z późn. zm.) - w przypadku bydła;
3)
zgłoszenia informacji, o których mowa w art. 8 ust. 2 rozporządzenia Rady (WE) nr 21/2004 z dnia 17 grudnia 2003 r. ustanawiającego system identyfikacji i rejestrowania owiec i kóz oraz zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 1782/2003 i dyrektywy 92/102/EWG i 64/432/EWG (Dz. Urz. UE L 5 z 09.01.2004, str. 8, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 42, str. 56, z późn. zm.) - w przypadku owiec albo kóz;
4)
zgłoszenia zwiększenia lub zmniejszenia liczebności stada świń, z wyjątkiem urodzenia, przywozu z państw trzecich albo przywozu z państw członkowskich;
5)
zgłoszenia unieszkodliwienia zwłok zwierzęcia gospodarskiego;
6)
zgłoszenia oznakowania zwierzęcia gospodarskiego;
7)
zgłoszenia padnięcia, uboju lub zabicia zwierzęcia gospodarskiego;
8)
przekazania liczby i numerów identyfikacyjnych owiec lub kóz ustalonych podczas spisu, o którym mowa w art. 20a ustawy z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt;
9)
złożenia wniosku o przydzielenie puli numerów identyfikacyjnych dla bydła, owiec albo kóz.
§  3.
1.
Posiadacz zwierzęcia gospodarskiego, podmiot prowadzący rzeźnię, podmiot prowadzący miejsce gromadzenia zwierząt, podmiot prowadzący zakład przetwórczy lub spalarnię, zwani dalej "zgłaszającymi", składają wniosek o przyznanie loginu i kodu dostępu do systemu teleinformatycznego Agencji bezpośrednio we właściwym miejscowo ze względu na siedzibę zgłaszającego biurze powiatowym Agencji lub przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru.
2.
Wniosek, o którym mowa w ust. 1, zawiera:
1)
imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę, siedzibę i adres zgłaszającego;
2)
numer identyfikacyjny zgłaszającego nadany na podstawie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, numer siedziby stada, numer rzeźni, numer miejsca gromadzenia zwierząt, numer zakładu przetwórczego lub numer spalarni;
3)
wskazanie sposobu odbioru loginu i kodu;
4)
podpis zgłaszającego.
3.
Wzór wniosku, o którym mowa w ust. 1, jest umieszczany na stronie internetowej administrowanej przez Agencję.
4.
Login i kod dostępu do systemu teleinformatycznego Agencji może być odebrany przez zgłaszającego bezpośrednio we właściwym miejscowo ze względu na siedzibę zgłaszającego biurze powiatowym Agencji lub przesyłany przez Agencję przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru albo w formie elektronicznej przy zastosowaniu fizycznych lub logicznych zabezpieczeń chroniących przed nieuprawnionym dostępem.
§  4.
1.
Zgłaszający, po zalogowaniu się do systemu teleinformatycznego Agencji za pomocą loginu i kodu dostępu, o których mowa w § 3 ust. 1, wprowadza dane w części formularza właściwej ze względu na rodzaj zgłoszenia, wniosku lub zamówienia.
2.
Poprzez zalogowanie następuje uwierzytelnienie zgłaszającego w celu weryfikacji przyznanych uprawnień.
3.
Wprowadzenie danych do formularza uważa się za dokonane przez zgłaszającego zarejestrowanego w systemie teleinformatycznym Agencji.
§  5.
Po dokonaniu zgłoszenia zgłaszający uzyskuje z systemu teleinformatycznego Agencji potwierdzenie o zapisaniu danych we właściwym formularzu oraz numer zgłoszenia nadany przez system teleinformatyczny Agencji.
§  6.
Traci moc rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 sierpnia 2007 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakie powinien spełniać formularz umieszczany na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, oraz szczegółowych warunków i sposobu przekazywania danych za pomocą tego formularza (Dz. U. Nr 170, poz. 1199).
§  7.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
______

1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 216, poz. 1599).

Zmiany w prawie

Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Jak zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego w wyborach samorządowych

Nie wszyscy wyborcy będą mogli udać się osobiście 7 kwietnia, aby oddać głos w obwodowych komisjach wyborczych. Dla nich ustawodawca wprowadził instytucję głosowania korespondencyjnego jako jednej z tzw. alternatywnych procedur głosowania. Przypominamy zasady, terminy i procedurę tego udogodnienia dla wyborców z niepełnosprawnością, seniorów i osób w obowiązkowej kwarantannie.

Artur Pytel 09.03.2024
Tabletka "dzień po" bez recepty - Sejm uchwalił nowelizację

Bez recepty dostępny będzie jeden z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - zakłada uchwalona w czwartek nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tabletka będzie dostępna bez recepty ma być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stoi na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 22.02.2024
Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 21.02.2024
Standardy ochrony dzieci. Placówki medyczne mają pół roku

Lekarz czy pielęgniarka nie będą mogli się tłumaczyć, że nie wiedzieli komu zgłosić podejrzenie przemocy wobec dziecka. Placówki medyczne obowiązkowo muszą opracować standardy postępowania w takich sytuacjach. Przepisy, które je do tego obligują wchodzą właśnie w życie, choć dają jeszcze pół roku na przygotowania. Brak standardów będzie zagrożony grzywną. Kar nie przewidziano natomiast za ich nieprzestrzeganie.

Katarzyna Nocuń 14.02.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2010.56.345

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Formularz umożliwiający wprowadzanie danych do systemu teleinformatycznego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym jest prowadzony rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych.
Data aktu: 11/03/2010
Data ogłoszenia: 08/04/2010
Data wejścia w życie: 23/04/2010