obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Republice Południowej Afryki:za wybitne zasługi w działalności polonijnej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
1. Wójtowicz Waldemar,
za zasługi w działalności polonijnej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Bona-Wysocki Andrzej Stanisław,
obywatel Republiki Czeskiej
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-czeskiej współpracy kulturalnej i społecznej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
3. ks. bp Volný Vladislav,
obywatel Republiki Francuskiej i Republiki Turcji
za wybitne zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
4. Günaltay Faruk,
obywatele Republiki Francuskiej:
za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowiska polonijnego Lyonu
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
5. Devornique Alain Daniel,
za zasługi w działalności na rzecz organizacji polonijnych i kombatanckich
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
6. Marchal Armand Richard,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju radiokomunikacji i technik multimedialnych
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
7. Kuta Georges Marcel,
za zasługi w działalności na rzecz organizacji polonijnych
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
8. Sakowicz Jean-Pierre,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Królestwie Hiszpanii
za wybitne zasługi w działalności polonijnej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
9. Kurasz Barbara, 10. Ziemkiewicz Jerzy Krystian,
obywatel Republiki Federalnej Niemiec
za wybitne zasługi w działalności polonijnej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
11. Wojtyłło Ryszard Władysław,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
za wybitne zasługi w działalności polonijnej:
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
12. Juny Mieczysław Marian, 13. Kielesz Paweł, 14. Krzyszczyk Józef,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
15. Dauman Teofila,
obywatele Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej:
za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowiska polonijnego
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
16. Czarniecka-Yerolemou Barbara, 17. Musioł Tadeusz,
za zasługi w działalności na rzecz Polaków zamieszkałych w Wielkiej Brytanii
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
18. Williams Eryl Owen,
za zasługi w niesieniu pomocy medycznej, za działalność społeczną i charytatywną
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
19. Chodzko-Zajko Zygmunt, 20. Papior Anna.