na wniosek Głównego Lekarza Weterynariiza zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Nestorowicz Jarosław,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Marks Monika Zuzanna, 3. Wałecki Dariusz, 4. Zawinowska Iwona Dorota,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
5. Karpiuk Eugeniusz, 6. Kowalski Jerzy, 7. Szołucha Robert, 8. Szostak Leszek,
na wniosek Wojewody Lubelskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
9. Duklewski Dariusz Antoni, 10. ks. Furlepa Stanisław, 11. Rura Krystyna,
na wniosek Wojewody Lubuskiego:
za zasługi w działalności na rzecz środowiska rzemieślniczego oraz rozwoju przedsiębiorczości:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
12. Kozakiewicz Ryszard Aleksander,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
13. Dyderski Ryszard,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
14. Sosiński Władysław,
na wniosek Wojewody Opolskiego
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju obszarów wiejskich:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
15. Antkowiak Waldemar Piotr,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
16. Kozdrowicka Genowefa Antonina, 17. Leusz Maria, 18. Nowak Ryszard Walenty, 19. Rudnicka Danuta Stanisława, 20. Stankiewicz Elżbieta, 21. Taratuta Stanisława, 22. Wróbel Jadwiga, 23. Zarych Adam,
na wniosek Wojewody Podkarpackiego
za zasługi w działalności społecznej na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
24. Jędrzejko Jan,
na wniosek Wojewody Śląskiego
za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi
25. Jabłońska-Zarębska Małgorzata,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
26. Grzywnowicz Zbigniew,
na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i popularyzacji pszczelarstwa:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
27. Budzeń Edward, 28. Majchrzyk Stanisław Józef, 29. Wrona Edmund,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
30. Glinko Zenon, 31. Kowalski Ryszard, 32. Rozpara Antoni,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
33. Wielgus Włodzimierz,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
34. Wrońska Teresa Halina,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Cepil Joanna Dorota, 36. Czub Dorota Bożena, 37. Matuszewski Mirosław Ignacy,
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
38. Gościniewicz Magdalena, 39. Gromska Anna Ewa, 40. Wilczyńska Dorota Ewa,
na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego
za zasługi w działalności społecznej na rzecz Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
41. Jaworski Stanisław Izydor, 42. Kowalczyk Leokadia.