O nas

ABC.com.pl to portal informacyjny dla specjalistów z różnych branż edukujący w zakresie prawnych aspektów biznesu. Materiały opracowywane są pod kątem indywidualnych potrzeb poszczególnych grup zawodowych z myślą o natychmiastowym ich zastosowaniu w codziennej pracy. Serwis gwarantuje łatwy dostęp do fachowej informacji i zaawansowane możliwości wyszukiwania.

Codziennie publikujemy informacje o zmianach w prawie, odpowiedzi ekspertów  na trudne pytania oraz treści aktów normatywnych z Dziennika Ustaw oraz Monitora Polskiego  od 1995 r.  Zapewniamy bieżącą aktualizację, jedną z najszybszych w Internecie. 

ABC.com.pl to prawo dla biznesu! Masz PRAWO do rzetelnych informacji!

Oddajemy do Państwa dyspozycji następujące serwisy:

Podatki. ABC.com.pl serwis skierowany zarówno do podatników, jak i osób zawodowo zajmujących się zagadnieniami podatkowymi i księgowymi. Serwis prezentuje aktualne informacje dotyczące obowiązujących przepisów z zakresu prawa podatkowego, omawia zmiany w tych przepisach, pomaga w ich interpretacji i stosowaniu.

Kadry. ABC.com.pl serwis dla specjalistów ds. personalnych i HR, którzy wymagają szybkiej, rzetelnej i jasnej informacji. To baza  narzędzi i wiedzy wspierająca  procesy HRM, tak aby każda firma realizowała swoje cele biznesowe w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

BHP. ABC.com.pl serwis omawia szeroko tematykę zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy. Jako że zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy stanowią integralną część działalności wszystkich uczestników procesu pracy, serwis ten będzie pomocny zarówno dla projektantów, pracodawców, kadry kierowniczej, pracowników służby bhp i technologów.

Budownictwo. ABC.com.pl serwis omawia w przyjazny sposób informacje z dziedziny prawa budowlanego, mieszkaniowego i nieruchomości oraz wybrane elementy z zakresu ochrony środowiska dla inwestorów, projektantów, wykonawców, inspektorów nadzoru budowlanego, właścicieli i zarządców nieruchomości.

Środowisko. ABC.com.pl serwis internetowy dla wszystkich, którzy realizują zadania z zakresu ochrony środowiska. Przedstawiamy praktyczne zastosowanie przepisów prawa z tej trudnej i wciąż mało znanej i rozumianej dziedziny.

Oświata. ABC.com.pl serwis przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych kompleksową informacją prawną na temat funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, praw i obowiązków dyrektorów szkół i nauczycieli, rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji przez nauczycieli oraz współpracy z organem prowadzącym i organem nadzoru.

Zdrowie. ABC.com.pl serwis przeznaczony dla osób podejmujących ważne decyzje w ochronie zdrowia i inspekcji sanitarnej (dyrektorów i menedżerów, kadry kierowniczej, specjalistów z zakresu administracji i eksploatacji, księgowości), a także lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów i producentów leków. Informacje zamieszczane w serwisie mają pomoc w interpretacji oraz praktycznym zastosowaniu przepisów prawa ochrony zdrowia.

Logo ABC

Praktycznie rzecz biorąc

Publikacje ABC są profilowane pod kątem poszczególnych grup zawodowych i podnoszą efektywność ich codziennych działań biznesowych. Użytkownicy produktów marki ABC korzystają z narzędzi oraz informacji skupionych na praktyce i opisujących konkretne metody postępowania. Wszystko jest na bieżąco aktualizowane i uzupełniane przykładami, dającymi pewność wyboru rekomendowanych rozwiązań.